ביזנס

7 טרנדים באלכוהול שאנחנו הכי מחכים להם ב- 2016

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Dignissimos doloribus, ea eius impedit itaque iure labore laboriosam laborum maxime nesciunt perspiciatis praesentium, sed sint sunt, tempore. Culpa error ipsam saepe?

 

2015 הייתה שנת הקאמבק של הקוקטיילים. מתוחכמים, צבעוניים, עשירים בטעמים ומגיעים בצורות הגשה סקסיות ויצירתיות. הטרנד הזה מסמל את השינוי הגדול שעובר על עולם האלכוהול בשנים האחרונות. המשקאות הופכים לחוויה קולינרית מרתקת ששמה את המשקה במוקד הערב.

אז למה אפשר לצפות מהאלכוהול שלנו ב-2016? קבלו את 7 הטרנדים הכי גדולים שמחכים לנו:

  1.       טעמים מורכבים

עולם האלכוהול לא קופא על שמריו, כמו שאומרים. יצרניות הוויסקי, הטקילה, הוודקות והקוניאקים תמיד יוזמות טעמים מקוריים ושילובים מפתיעים. כתוצאה מכך, צרכני האלכוהול מעדיפים כעת טעמים יותר מורכבים ומתאגרים במקום מתוקים. הדרישה למשקאות צמחיים, מתובלים ומרים גוברת.  

  1.       בירות בוטיק.

גם הביקוש לבירות בוטיק גובר בברים. לרובנו יש לפחות חבר אחד שהפך את הבית שלו למבשלה והפך אותנו לשפן הנסיונות שלנו. בסך-הכול מדובר בתחביב כיפי שיכול להפוך בקלות לדרך חיים ואפילו לאחת רווחית. נסו להוסיף את המילים "מבשלת בוטיק" או "ייצור ביתי" התפריט וצפו לגידול נאה במכירות.

  1.       יותר בחירה

חובבי האלכוהול יושפעו מכמה גורמי מפתח בשנה הקרובה: אלכוהול בהתאמה וייצור אישיים שיגבירו את מותגי הבוטיק, שימוש במיצים בכבישה קרה בקוקטיילים, מגוון רחב יותר של גדלים (יין בכוס קטנה, בינונית ובגודל "היה-לי-יום-ממש-קשה-במשרד") וקישוטים גרנדיוזיים ולא צפויים שאפשר גם לאכול. יהיה מוי כיף.

  1.       שובן של הקלאסיקות

מסתבר שבאירופה הטרנד האלכוהולי האחרון הוא לתת כבוד לותיקים. כך חל גידול במכירות קוקטיילים קלאסיים שכולנו גדלנו עליהם (או למדנו להכין בקורס ברמנים) כמו טום קולינס, מרטיני, קוסמופוליטן וכמובן – המוחיטו. מסתבר שחובבי האלכוהול לא שכוחים כל כך מהר מאיפה הם הגיעו.

  1.       שותים בבית מלון

מלונות הבוטיק כבר מזמן לא מיועדים לשינה בלבד. בעקבות מסעדות יוקרה כמו "הוטל מונטיפיורי", הגיע תורם של ברים כמו הבלבוי (מלון ברדיבצ'בסקי) והאימפריאל קראפט קוקטייל בר (האימפריאל) להחזיר את חווית השתייה המהודרת, שאין סיכוי להגיע אליה בג'ינס וכפכפים. ביננו, מי לא רוצה לשבת עם קוקטייל אלגנטי ביד ולהרגיש כאילו הוא נמצא בסצנה של מד מן?

  1.       הג'ין עושה קאמבק

המשקה הקלאסי הולך ותופס את מקומה של הוודקה בקוקטיילים רבים ונותן להם טוויסט מריר ויבש יותר. הג'ין מוסיף טעמים יותר הדריים ומתובלנים לכל קוקטייל ומחזק אותו, כך שכל מי שפחד לשתות אותו נקי, יכול לקבל אותו מרוכך יותר עם תוספות מרעננת של מלפפון או בזיליקום.

ההמלצה של פאנקו:

  1.       סלט בכוס

בשנה הקרובה נראה סוגים שונים של צמחייה מלווים את השתייה שלנו – פירות מתוקים, עלי תבלין וגם ירקות שונים שתורמים טעמים מרעננים ואפילו ערכים תזונתיים למשקאות שלנו ככה שכשאתם יוצאים לבילוי אתם מרוויחים משקה, ארוחת ערב וגם הרגשה טובה וזה לגמרי מצב שהוא WIN WIN.

                                                   
תמונה משקה קוקטייל

 

כתוב תגובה